Zeměkoule volá:

17. listopadu 2011 v 18:41

Save the world


Rozhlédněte se, kde jste a v čem žijete. Co vidíte? Budovy, silnice, obchodní domy? A kolik z vás si vzpomnělo na lesy, louky a pole. Je to zarážející, ale jen pouhá hrstka lidí si to hned vybaví!
Má se ze mě stát člověk, který myslí pořád jen na dobro planety a vyvádět pokaždé, co na zemi uvidí obal od žvýkaček?
Ne, opravdu tím nechci říct, abychom se přestali starat o své zájmy. Chtěla bych jen, aby si lidé více všímali, kam odhazují odpadky. Opravdu není taková námaha dojít k odpadkovému koši. Když budete dodržovat pár nenáročných pravidel.

1. Třídit odpad!
Není těžké házet plast do žlutého kontejneru a sklo do zeleného. Vše se bude moct bez problémů recyklovat.
2. Šetři papírem!
Papíry popisuj z obou stran a různé sešity, bloky a deníčky dopiš až do poslední stránky. Časopisy můžeš hodit do kontejneru na papíry nebo do sběrného dvora.
3. Zbytečně neplýtvej!
Je opravdu nutné, aby vám při čištění zubů tekla voda proudem? Samozřejmě, že ne. A musíte si napouštět vanu až po okraj? Je příjemné si dát tak úžasnou relaxační koupel, ale každý den ji přece mít nemusíte, jednou za měsíc bohatě postačí.
Taky dbejte, aby v pokojích, kde nikdo není, zbytečně nesvítilo světlo. Tyto rady nejen ušetří planetu, ale i dost slušně vašim peněženkám.
4. Radši pěšky!
Výpary z aut znečišťují ovzduší. Raději jděte pěšky, jeďte na kole nebo tam dojeďte tramvají. Nemusíte se všude vozit autíčkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | Web | 4. ledna 2014 v 9:55 | Reagovat

Ahoj, moc se mí líbí tvůj názor na věc, jsem ráda, že nejsem sama. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama